Ampun 4H tarjoaa tekemistä koululaisille

Ampun 4H tarjoaa tekemistä koululaisille

Ampun 4H tarjoaa nyt poikkeustilanteessa tekemistä kerholaisten koteihin. Monelle jo tutut kerhot Kokkis, Puuhis ja Heppailu löytyvät nyt kotisohvalta ja kontakti tapahtuu kätevästi WhatsAppin välityksellä. Viikoittain ohjaajat julkaisevat viestiryhmään ohjeita, ideoita sekä tehtäviä teemaan liittyen. Kerholaisen on helppo toteuttaa tehtäviä kotona ja näin toiminnallistaa arkea. Tavoitteena on jatkaa tuttua kerhotoimintaa uudessa muodossa ja yhtä hauskana. Etäkerhoon voi osallistua myös uutena kerholaisena.
 

”Kotikerhoissa on tarkoituksena innostaa lapsia kokkailemaan ja puuhailemaan myös kotona. Ohjeet on toteutettu niin, että niitä on helppo soveltaa kotoa löytyvistä tarvikkeita ja materiaaleista. Luvassa on mm. kierrätysaskartelua sekä kääretortun valmistamista pääsiäispöytään.” Ampun 4H-yhdistyksen toiminnanohjaaja Essi Heikkinen

Ilmoittautua voit mukaan Ampun 4H-yhdistyksen kotisivuilta:https://ampu.4h.fi/kerhot/kotikerhot/

Lisätietoja saat numerosta 045 330 6574/Essi